Līdz ar aukstuma iestāšanos mēs sākam domāt par sava mājokļa siltināšanu. Un pirmais, kas ienāk mums prātā, ir plastikāta logu uzstādīšana. Tiesa, šiem logiem ir arī trūkumi.
Viens no tiem ir kondensāts uz stikliem. Tieši tāpēc vairumam no mums uzreiz prātā nāk jautājums: kā tikt vaļā no šāda kondensāta.
Nesatraucieties, ar šo problēmu var tikt galā katrs. Pastāstīsim, kas jādara, lai kondensāts neietekmētu tavu garastāvokli līdz ar auksta laika iestāšanos.
3 veidi, kā tikt vaļā no kondensāta
Plastikāta logiem salīdzinājumā ar koka logiem ir viena galvenā priekšrocība – tie nelaiž cauri gaisu. Bet tas ir arī galvenais trūkums. Bez tam, līdz ar to, ka aukstais gaiss netiek iekšā, tiek izjaukta ventilācija telpā. Taču visu var sakārtot.
No kurienes uz logu stikliem rodas mitrums
Kondensāts rodas, kad gaisa temperatūras starpība laukā un telpā ir ļoti atšķirīga. Logi sāk aizsvīst pie +18 grādiem un zemāk.
Tā kā plastikāta pakešu logi neļauj gaisam cirkulēt, viss mitrums sakrājas iekšpusē un nosēžas uz visaukstākajām virsmām. Tādas virsmas ir logu stikls, rāmji un palodze.
Protams, reizēm kondensāts parādās logu ražošanas brāķa dēļ. Tādā gadījumā mitrums uzkrājas starp stikla paketēm.
Ja ūdens lāses parādās uz logu stikliem ārpusē, tad vajag padomāt par siltuma izolāciju un telpu siltināšanu.
Sienu siltināšana
Vispirms uzmanība jāpievērš sienu stāvoklim. Nepietiekama siltuma ir viens no kondensāta parādīšanās iemesliem. Tādā gadījumā labākais risinājums būs sienu siltināšana.
Vienkāršāk būs sienas siltināt no iekšpuses. Tiesa gan tad nāksies veikt remontu. Protams, šis process nebūs ne ātrs, ne lēts. Bet visas neērtības aizmirsīsies jau pēc pirmās ziemas sezonas.
Ja nu remonts bijis pavisam nesen, un pagaidām nav domāts par mājas dizaina maiņu, var siltināt sienas no ārpuses. Šim nolūkam parasti izmanto minerālvati, stikla vati, putuplastu vai polistirolu.
Tam gan labāk nolīgt meistarus, kuri specializējušies fasāžu siltināšanā.
Siltināšana šādā veidā nodrošinās siltumu ziemā un vēsumu vasarā. Ja tu dzīvo privātmājā, nevis dzīvoklī, tad vispirms jānosiltina bēniņi. Atceries, ka tieši caur tiem māja zaudē visvairāk siltuma.
Stikla temperatūras celšanās
Ja kondensāts uzkrājas uz visām virsmām, ne tikai uz loga, tad jāpaaugstina paša stikla temperatūra. Tad temperatūras svārstības nebūs tik straujas un mitrums neuzkrāsies.
Plānojot dzīvojamajās telpās apkures baterijas, tās ne velti uzstāda tieši zem loga. Ceļoties augšā, siltais gaiss no radiatora silda stiklu. Tas arī neļauj logiem aizsvīst.
Uzstādot plastikāta logus, cilvēki visbiežāk uzstāda pārāk platas palodzes. Tādas palodzes neļauj siltajam gaisam piekļūt logu stikliem, tāpēc rodas kondensāts, pelējums un citas nepatīkamas sekas.
Lai siltais gaiss tiktu pie logiem, palodzē var izveidot speciālu režģi. Var izurbt palodzes virsmā vairākus caurumus, caur kuriem siltums tiks klāt logiem.
Ja nevēlies veikt izmaiņas palodzēs, var pielietot siltuma palielināšanas variantu. Jāuzstāda istabā papildu radiators vai sildītājs. Tas paaugstinās kopējo temperatūru telpā un pasargās logus no kondensāta.
Ventilācijas uzlabošana
Ja ventilācija telpā ir nepietiekama, kondensāts neizbēgami parādīsies. Lieta tāda, ka cilvēks dienas laikā zaudē vairāk, nekā 1,5 litrus ūdens ar sviedriem.
Kad cilvēks vēl arī atrodas nje pārāk labi vēdināmās telpās, šis mitrums ar laiku sāks sēsties kā rasa. Ja telpā atrodas vēl arī augi, žūst drēbes vai silst ūdens, tad kondensāts veidosies vēl ātrāk.
Tieši tāpēc laba ventilācija var palīdzēt tikt vaļā no mitruma. Vispirms pārbaudi tvaika nosūcēju. Aizsērējis tas neļaus gaisam normāli iet cauri.
Protams, šahtu tu patstāvīgi iztīrīt nevarēsi. Šajā jautājumā jāvēršas namu pārvaldē, jo ventilācijas tīrīšana ir viņu pienākums. No savas puses tu vari tikai notīrīt ventilācijas restes.
Ja tam nav rezultātu, tad ir maksimāli vienkāršs veids cīņai ar kondensātu. Tā kā istabā ar plastikāta logiem tiek traucēta svaiga gaisa piekļuve, problēmu var atrisināt vienkārši vēdinot telpu. Tad aukstais pārstrādātais gaiss ies laukā, neatstājot mitrumu uz loga virsmas.
Ērtu vēdināšanu var iekārtot jau logu uzstādīšanas laikā. Tagad ir stikla paketes ar mikrovēdināšanas funkciju. Lai atvērtu logu mikrovēdināšanai, loga rokturis jāpagriež par 45 grādiem.
Tad logs atvērsies par 5 mm, kas nodrošinās pastāvīgu svaiga gaisa piekļuvi, bet neļaus telpai kļūt aukstākai vairāk, nekā vajag.
Arī ziemas sezonā. Šie paņēmieni palīdzēs padarīt telpu siltu un komfortablu arī ziemas sezonā.