Neideāls grīdas segums nav nemaz tik reta parādība, mani draugi pastāvīgi liek zem galda vai krēsla kājiņām kaut ko, lai tie nešūpojas. Tiesa, viņi dzīvo vecā mājā, kur virtuvē kāds no dzīvokļa iepriekšējiem saimniekiem licis flīzes, pie tam ne visai līdzeni. Bet ne par to. Sadomājuši viņi globālo remontu, bet naudas, kā parasti, visam nepietiek. Ko darīt?
Esam atraduši vienu variantu, kā izdarīt, lai kājām būtu silti un lai ietaupītu labu naudas summiņu. Šī siltas grīdas ierīkošana atšķiras no tradicionālās, tāpēc, ka nebūs nekādu sildelementu, bet, ja salīdzina ar auksto laminātu vai flīzēm, tad šis sanāk komfortablāk. Bērni varēs skraidīt basām kājām!
Kā pareizi ieklāt linoleju
Draugi šādu grīdas segumu pagaidām plāno likt tikai virtuvē, pie tam visu darīs pašu spēkiem. Pēc vēlēšanās to pašu var darīt arī visā dzīvoklī, bet tas jau pēc katra paša gaumes. Paskatīsimies, ko un kā var izdarīt.
Darbu secība
1. Vispirms jānoņem iepriekšējais grīdas klājums līdz pat betona plāksnei, jo būs jāveido jauns karkass. Ja ir bijušas flīzes, būs problemātiskāk. Ja līmenis starp telpām nav pārāk kritisks, tad var linoleju klāt pāri. Pretējā gadījumā lielo āmuru rokās un asarām slacītu vēstuli pie ieejas durvīm, sak, piecietiet, lūdzu!
2. Otrais solis – izlīdzināt betonu ar speciālu maisījumu. Ja pats agrāk līmeņrādi rokās neesi turējis, vari pieaicināt speciālistu. Bet, ja sajēga ir, vari darīt pats. Lielākai drošībai var pāris dienas pagaidīt, lai maisījums nožūst.
3. Vajadzēs putupolietilēna plēvi un dažas plāksnes OSB-3, šos materiālus var viegli atrast specializētajos veikalos. Putupolietilēns zem OSB veidos papildu termo un skaņas izolāciju. Likt to zem linoleja nav vērts, klājums sanāks pārāk mīksts, katrs krēsls atstās redzamas pēdas, bet tas nu galīgi nav vajadzīgs. Materiālu biezumu izvēlēties, vadoties pēc apstākļiem.
4. Plāksne OSB celtniecības materiālu tirgū pagaidām ir vēl jauns, taču ir jau paspējis pierādīt sevi kā labu skaņas un mitruma izolācijas materiālu, kā arī tas ir viegli montējams. Klāj plāksni pāri plēvei. Noteikti atceries, ka viss ir kārtīgi jānomēra, lai klājums būtu precīzs. Plāksnes labāk nelikt blīvi, labāk atstāt 2-3 mm atstarpes. Skrūvēt klāt tieši betonā, solis 30-40 cm.
5. Kad tas ir izdarīts, vari klāt linoleju, piesist grīdas līstes, nest atpakaļ mēbeles un izbaudi jauno grīdas klājumu. Bet par ietaupīto naudu var nopirkt jaunu veļas mazgājamo mašīnu vai ledusskapi. Vai televizoru. Vispār, izdomā pats.
Te mēs redzam, ka nekāda papildu siltinājuma it kā nav. Tad kāpēc saucam par silto klājumu? Lieta tāda, ka linolejs un OSB plāksne pakāpeniski sasilst līdz istabas temperatūrai un spēj šo temperatūru saglabāt. Visi var mierīgi staigāt ar basām kājām: gan bērni, gan pieaugušie. Patiešām silta grīda!
Beigās gribu piebilst, ka piedāvājums tirgū ir milzīgs, taču tikai retais iedomāsies kaut izlikties, ka viņam interesē, cik naudiņas ir tavā makā. Visi uzskata, ka esi bagāts kā Krēzs un gribi savu dzīvokli izklāt ar palisandru. Labi, ka mēs te ar savu silto linoleju pagadījāmies, vai ne?