Šo recepti man pastāstīja kāds padzīvojis ķirurgs. Savā laikā viņš palīdzējis daudziem cilvēkiem ātrāk tikt galā ar gripu. Galvenais noteikums ārstēšanās laikā – pēc iespējas mazāk lietot sāli. Pēc ārsta domām, tieši pārāk daudz sāls noved pie uztūkuma, kas ir ļoti bīstams veselībai. Taču sāli var izmantot pavisam citā veidā.
Sāls šķīdumu bieži izmanto kakla un deguna dobuma skalošanai. Kam gan vēl var būt noderīgs vārāmais sāls?
Daži ārsti kara laikā plaši izmantoja sāli kā antiseptiķi. Pēc vecā ķirurga nostāstiem, sāls šķīdums sekmīgi tika izmantots dziļu brūču ārstēšanai un lai izvairītos no sastrutojumiem. Sāla pat palīdzēja pazemināt augstu temperatūru, kas ievērojami paaugstināja izredzes izdzīvot.
Kur gan noslēpums, jūs jautāsiet? Patiesībā, sāls šķīdums lieliski uzsūc visus patogēnus un attīra ādu.
Kā pareizi pielietot sāls apsēju?
Izšķīdinām sāli ūdenī, attiecībā 1: 10. Ļoti svarīgi ir nepārspīlēt! Pārāk stiprs sāls šķīdums var ievainot kapilārus.
Pārsējam, kas piesūcināts ar sāls šķīdumu, obligāti ir “jāelpo”. Tas ir ļoti svarīgi! Vislabāk būs piemērots dabisks audums: mīksts lins, kokvilna vai visparastākā marle.
Marle jāsaloka vairākās (iespējami daudz) kārtās, audumam pietiks ar četrām.
Sāls šķīdums darbosies tikai tajā vietā, kur būs uzlikts. Ārstēšanās kurss var aizņemt nedēļu un vairāk. Bet rezultāts būs tā vērts.
Vēlams izmantot karstu sāls šķīdumu. Samērcētais audums mazliet jānospiež, bet tā, lai tas paliek krietni samitrināts. Fiksācijai varat izmantot leikoplastu vai marli.
Ar ko sāls apsējs palīdz konkrētām slimībām?
Sāls apsējs palīdz iesnu un galvassāpju gadījumā. Liekat to uz pieres uz stundu – pusotru, lai atvieglotu elpošanu. Stipru galvassāpju gadījumā apsēju var atstāt uz nakti.
Šī metode ir efektīva gripas un saaukstēšanās gadījumā. Šajos gadījumos sāls apsēju var likt pie galvas un uz muguras, pa virsu liekot dvieli. Ar šo apsēju jādodas gulēt. Ārstēšanās kurss – 5 procedūras.
Dažas svarīgas viltības, lai pagatavotu sāls šķīdumu:
- Uz vienu litru karsta ūdens ņem trīs ēdamkarotes bez kaudzes sāls. Sāls ir kārtīgi jāizmaisa.
- Marli saloka astoņās kārtās un iemērc sāls šķīdumā uz minūti. Mazliet nospiež, bet atstāj pietiekami samitrinātu.
- Apsējs jāliek uz konkrētās vietas un jānofiksē ar marli vai leikoplastu. Šo vietu jāsiltina ar kādu siltu audumu – dvieli vai vilnas izstrādājumu. Apsējs jāatstāj uz nakti.
- No rīta apsējs jānoņem, bet vakarā procedūra jāatkārto.
Vai jūs zinājāt, kā ārstēties ar sāls šķīdumu? Padalieties šajā informācijā ar saviem draugiem un tuviniekiem. Lai jums laba veselība!