1. Trauku mazgājamais līdzeklis. Šis līdzeklis sudrabam der vislabāk! Šķīdums jāgatavo tāds pat, kā zelta tīrīšanai. Un arī jārīkojas tieši tāpat.
2. Citronu sula ar ožamo spirtu. Sudrabs bieži vien pārklājas ar traipiem, tos likvidēt var glāzē ūdens ielejot pa tējkarotei citronu sulas un ožamā spirta. Ielieciet sudrablietas šajā šķīdumā sudrablietas burtiski uz minūti, tad noslaukiet ar mīkstu drāniņu.
3. Svaigs kartupelis. Ja ieliksiet sudrablietas smalki sarīvētos kartupeļos, efekts būs tāds pat kā no citronu sulas ar ožamo spirtu.
Tagad jūs zināt, kā tīrīt sudrabu, bet atcerieties, ka rotaslietām ir svarīga maiga tīrīšana, izvēloties suku vai drāniņu, ar ko tīrīsiet rotaslietas, izvelieties tās mīkstas, lai rotaslietas nesabojātu.
Kā tīrīt dārgakmeņus
Ar akmeņiem ir cita lieta: lai rotaslietas tīrītu, ir jāzina akmens cietība.
1. Mīkstie akmeņi, tādi kā opāls, malahīts vai mēnessakmens liekami aukstā trauku mazgāšanas līdzekļa šķīdumā ( 1 tējkarote uz glāzi ūdens), pēc tam rotaslietu noslauka ar mīkstu drāniņu.
2. Organiskie akmeņi, tādi kā dzintars, koraļļi vai pērles necieš krasas temperatūras svārstības un agresīvu vidi. Tiem vislabāk derēs ūdens un spirta šķīdums attiecībā 1:1 vai degvīns.
3. Cietie akmeņi, tādi kā cirkonijs, dimants, safīrs, rubīns vai smaragds viegli tīrāmi ar trauku mazgājamo līdzekli vai ožamo spirtu.
Akmeņu tīrīšana ir delikāts process. Bet, lai izstrādājums kalpotu ilgāk, uzglabājiet to tālāk no tiešiem saules stariem un augstām temperatūrām.
Virtuve ir maza laboratorija. Nekad nevar zināt, kur var noderēt sāls vai etiķis, bet vienmēr ir vērts turēt pa rokai šādu špikeri.