Šķiet, ka jaunā fizisko personu datu aizsardzības regula (iespējams, tās interpretācija) tikai vēl uzņem absurda apgriezienus, savā “Facebook” profilā raksta māmiņa Kristīne. Viņa skaidro, ka nav varējusi jau 2 reizes nodot sava bērna analīzes.
Lūk pašas Kristīnes rakstītais:
Vakar ģimenes ārsts manam dēlam izrakstīja norīkojumu veikt asins analīzes, ko arī turpat uz vietas E.Gulbja laboratorijā gribējām izdarīt. Diemžēl, pirmais mēģinājums izrādījās nesekmīgs, jo bērnam, kuram vēl nav 14 gadu, līdzi vajagot vecākus un personu apliecinošu dokumentu. Vecāki bija, bet personu apliecinoša dokumenta nebija.
Šodien taisījām otro piegājienu E.Gulbja laboratorijas Alfas filiālē, abi “apbruņojušies” ar personu apliecinošiem dokumentiem (ID kartēm), turklāt izstāvot pietiekoši garu rindu!
Kad pienāca mūsu kārta – atkal nekā, jo ar manu ID karti bija par maz, tajā nav (un nevar būt!) ierakstīts mans dēls, bija vajadzīga mana pase, kurā bērns ierakstīts. Teicu, ka manā pasē bērns vienalga nav ierakstīts, uz ko man atbildēja, ka tad vajagot dzimšanas apliecību. Teicu, ka man telefonā ir kopija, bet arī tas nederēja. Tā arī pakalpojumu nesaņēmām… Rezultātā veidojas absurda situācija – pakalpojuma sniedzējs (E.Gulbja laboratorija) faktiski neuzticas šīs valsts izsniegtajiem personu apliecinošajiem dokumentiem, kaut arī bērns tos bez vecāku klātbūtnes un dzimšanas apliecības oriģināla uzrādīšanas nemaz nevar saņemt. Arī ģimenes ārsta norīkojumam, kas tomēr satur tos pašus bērna personas datus, ko ID karte, nav absolūti nekādas nozīmes.
Nozīmes nav arī bērna veselības stāvoklim, jo būtībā jau divas dienas bērns nevar saņemt atbilstošu medicīnisko palīdzību, ko garantē mūsu Sarversmes 111.pants. Jāsecina, ka, ja kaut kādu iemeslu dēļ bērnam līdz 14 gadiem nav iespējama vecāku klātbūtne, viņš vispār analīzes nodot nevar, līdz ar to nevar saņemt arī atbilstošu medicīnisko palīdzību.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: