Lietojot Aizkraukles pilsētas ūdensapgādes sistēmas ūdeni, ar bīstamo legionellu, tautā dēvētu par leģionāru slimību, ir saslimis 13 dienas vecs zīdainis. Viņa organismam tagad nodarītas ir nopietnas un neatgriezeniskas sekas, un mazuļa vecāki uzskata, – gan ārsti, gan pašvaldība, kas nodrošina ūdensapgādi, nav izdarījuši visu, ko varējuši, lai zīdainīša organisms netiktu sabojāts, atsaucoties uz “Bez Tabu”, informē Skaties.lv.
Kopš mazulis 10. februārī aizvests uz slimnīcu, dzīvoklī, kurā bērniņš inficējies, neviens no ģimenes nav bijis. Zīdainītis vēl aizvien atrodas slimnīcā.
Marko vectēvs Valdis Erzams stāsta:
“Bērnam ir radīti ļoti nopietni veselības traucējumi. Ārsti ir atzinuši, – viņa organisms, viņa plaušiņas vairs nekad nebūs kā normālam cilvēkam.”
Arī bērniņa tēvs Mārtiņš stāsta, ka saskaņā ar ārstu atzinumu mazulīša plaušas nekad vairs nebūs tādas, kādas tās varēja būt. Tās, iespējams, ir neatgriezeniski bojātas.
Vectēvs Valdis uzskata, ka katra diena šīs slimības attīstībā un ārstēšanā ir no svara.
Marko vectēvs stāsta:
«
“Ja 10. februārī bērniņš būtu aizvests uz Rīgu, es esmu pārliecināts, ka bojājumi viņa veselībai nebūtu tik nopietni, kādi tie ir tagad.
Kad izsaukti mediķi, neraugoties uz ārstu ieteikumu un bērna vecāku lūgumu, “ātrās palīdzības” brigāde nesen dzimušo puisēnu aizveduši nevis uz Rīgu, bet uz tuvāko Jēkabpils slimnīcu. Tur mazulis atradās sešas dienas, pievienots pie elpināšanas aparāta, jo viņa kreisā plaušiņa nespēja funkcionēt.
«
“Ārsti atzina, ka viņi vairs nezina, ko ar mazuli darīt,” stāsta zīdaiņa vectēvs. Tikai tad tika pieņemts lēmums Marko aizvest uz Rīgu.
Galvaspilsētā īstā diagnoze tika noteikta divu dienu laikā. Jēkabpils slimnīcas vadība gan uzskata, ka darījusi visu, ko varējusi. Tikmēr Veselības inspekcija sola izvērtēt, vai nav bijuši pārkāpumi ārstniecībā, jo saņēmusi iesniegumu no bērna ģimenes.
Rīgas Bērnu klīnikas vadītāja gan nesteidz mest akmeņus Jēkabpils kolēģu lauciņā:
“Ir jāņem vērā, ka šī ir reta slimība,” atzīst Dace Gardovska, profesore, BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja, tajā pašā laikā atzīstot, ka Veselības ministrijas prasība noteikt vienmērīgas temperatūras nodrošināšanu karstā ūdens padeves sistēmā ir vajadzīga.
Jaundzimušā ģimene tikmēr uzskata, ka pašvaldība Aizkrauklē rīkojas pasīvi. Domes izpilddirektors taisnojas, ka visos namos veiks ūdens hlorēšanu un analīzes, lai noteiktu, vai tur nav bīstamās baktērijas.
Lasi arī šo:
13 dienas vecs zīdainis cīnās par dzīvību, jo inficējies ar leģionāru slimību!!!!
Avots: focus.lv