Daudzi no mums jaunā gada priekšvakarā aizdomājas par to, ka nākamajā gadā vajadzētu uzlabot formu, nomest lieko svaru, atbrīvoties no parādiem, atmest smēķēšanu vai biezāk komunicēt ar radiniekiem. Tajā pat laikā daudzi ļoti skeptiski izturas pret jaunā gada apņemšanos. Ja jums gadu no gada neizdodas izpildīt jaunā gada apņemšanos, tad tā kļūst par vilšanos un neveiksmju cēloni. Kāpēc tā notiek un ko darīt?
Socioloģe Kristīna Kārtere ir pārliecināta, ka iemesls slēpjas tajā, ka mēs apņemamies neīstās lietas. Viņa stāsta par izplatītākajām kļūdām un piedāvā 3 apņemšanās, kas būtiski palīdz uzlabot dzīves kvalitāti.
Kuras apņemšanās var uzskatīt par kļūdainām?
Tās:
- kuras nesniedz iekšējo piepildījumu,
- pieprasa smagu un regulāru darbu,
- atgādina par mirstību un liek justies nožēlojamiem.
3 labākās apņemšanās:
1. Pavadīt vairāk laiku ar draugiem. Pētījumi pierāda, ka mēs kļūstam laimīgi, kad esam cieši saistīti ar tuviem cilvēkiem un jūtamies piederīgi kādai grupai. Pat intravertiem nepatīk būt vientuļiem. Šis padoms var šķist pašsaprotams, taču ir vērts sev to atgādināt. Iespējams, jūs nezināt ar ko sākt vai vienmēr pietrūkst laika, tad ir pēdējais brīdis sākt ieviest iknedēļas tikšanos jūsu grafikā. Iestājieties interešu klubiņā vai organizējiet šādas domubiedru tikšanās pats.
2. Katru dienu kaut ko dodiet citiem. Mans iecienītākais “laimes katalizators” ir pateicība. Es pasakos liktenim par to, kas man ir. Draugiem par to, ka dalās ar mani savās idejās, ģimenei par to, ka atbalsta mani. Dāvināt var ne tikai pateicību, var pateikt komplimentu, iedot nedaudz naudas tiem, kam tā vajadzīga, pat neliela laipnības izrādīšana var radīt brīnumus. Mūsu sabiedrība koncentrējas uz saņemšanu, tāpēc apņemšanās izrādīt pateicību par sīkumiem vai izdarīt kādu labu darbu var radīt ievērojamas pozitīvas pārmaiņas.
3. Vairāk gulēt un nodarboties ar sportu. Šīs divas apņemšanās ir kopā, jo abas strādā fizioloģiski. Pētījumi pierāda, ka pilnvērtīgs miegs dara mūs mierīgākus, ļauj mums retāk slimot un mazāk burkšķēt. Pagariniet miegu katru nedēļu par 10 minūtēm, līdz sasniedzat nepieciešamās 8 stundas. Otrs komponents ir fiziskā aktivitāte. Ja jūs jūtaties nomākts vai vēlaties nomest svaru, pacentieties vairāk kustēties, taču tā, lai kustības rada jums prieku.
Mēs varam izmainīties tikai tāpēc, ka vēlamies un esam sev to apsolījuši, varbūt ir vērts ieviest savā dzīvē kādu jaunu apņemšanos?